ataşlar ataşlar ataşlar                  
<object classid="clsid:D27CDB6E-AE6D-11cf-96B8-444553540000" id="obj1" codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=6,0,40,0" border="0" width="671" height="259"> ataşlar ataşlar                  
Ana Sayfa Hakkımızda Referanslar Personel Taşıma İnşaat | Zenon Panel Üretim Destek İletişim ataşlar ataşlar ataşlar                
zenonnedir zenonnedir zenonnedir zenonnedir zenonnedir

Hammadde ve teknik özelliklerZenon Panel® 2 ana maddeden oluşmaktadır.

En az 700N/mm2 çekme mukavemetine sahip 3mm çapında çelik tel

 • Düşük karbonlu yapı çeliği.
 • En az 700N/mm2 çekme dayanımına sahip teli temsil eder.
 • Ege Çelik ve Çolakoğlu Çelik tarafından temin edilen çelik Aslanlı Tel tarafından çekilmektedir.
 • Daldırma yöntemiyle galvaniz kaplı olan tel korozyona karşı daha uzun ömürlüdür.

16kg/m3 EPS Polistren (istek üzerine daha yüksek ve düşük yoğunluklarda üretim imkânı)

 • DIN B1 yanmaz sınıf, alev yürümez ve yangının yayılmasına sebep olmaz.
 • Su buharı ile şişirilmektedir. İnsan sağlığına zararlı veya çevreye zararlı kanserojen gaz içermez.
 • Zenon Panel kafes donatı içerisinde sonsuz ömürlüdür. İlerleyen yıllarda yapısında herhangi bir değişiklik oluşmaz.
 • Petkim ve Shell aracılığı ile ithal edilip, Orcan A.Ş. tarafından şişirilmektedir.

ÜretimYüksek kapasiteli, bilgisayar kontrollü, tam otomatik üretim bandımız ile kaliteli üretimden ödün vermeyen şirketimiz müşterilerinin üretim beklentilerine fazlasıyla cevap vermektedir.

Ulusal Teknik Onay Belgesi


Daha detaylı bilgi için lütfen şirketimizle irtibata geçiniz. Ulusal onay belgesi tam metni için tıklayınız.
26.06.2009 Tarih 27720 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren "Yapı Malzemelerinin Tabi Olacağı Kriterler Hakkında Yönetmelik" doğrultusunda İnşaat Teknik Bilimsel Araştırma Kurulu yürütücülüğünde gerçekleşen deney ve çalışmalar aşağıda özetlenmiştir.
 • Darbe dayanım sınıfı:
 • Bölücü duvarlar için TS EN 14019 standartlarına göre yapılan deneyler çerçevesinde 3 m x 4,5 m ölçülerinde Zenon Panel duvara standartların öngördüğü yüklerin belirli süratlerle vurması neticesinde en ufak bir kılcal çatlak dahi ortaya çıkmamıştır. Darbe dayanım sınıfı E5 olarak tescil edilmiştir.
 • Akustik yalıtım kapasitesi:
 • İki farklı akustik odayı birbirinden ayıran duvar olarak kullanılan Zenon Panel duvarın sağladığı ses yalıtımı ölçülmüştür.
  TS EN ISO 10140-2:2010 standartlarına göre 13,5 cm kalınlığında Zenon Panel duvar için ölçülen akustik yalıtım değeri 38,7(-2,7 ; -4,5)dB olarak tescil edilmiştir.
 • Rüzgara dayanım deneyi
 • TS EN 12179 standardına göre yürütülen deneyde, 4,5 m x 6 m ölçülerinde çerçeve içerisinde yerleştirilen Zenon Panel duvarın negatif ve pozitif rüzgar basınçlarına karşı gösterdiği performans standartların istediğinin çok üzerinde olmuştur. Zenon Panel duvar, laboratuvarın uygulayabildiği azami yük olan 200 km/saat şiddette rüzgar yükünde dahi mükemmel performans göstermiştir.
 • Yangına Dayanım Deneyi
 • TS EN 13501-2 standartlarına göre yürütülen deneyde Zenon Panel duvarın yangın dayanım sınıfı E90 EI60 ifadesi ile tescil edilmiştir. Binaların yangından korunması hakkındaki yönetmeliğe uygun olarak binaların iç ve dış duvarlarında Zenon Panel duvar kullanılabilmektedir.

  Malzemelerin ağırlık mukayesesi

  Zenon Panel, tuğla ve gazbeton gibi duvar malzemelerine göre çok daha hafif olması sayesinde kullanıldığı binanın daha hafif olmasını, dolayısıyla olası depremlere karşı daha dayanıklı olmasını sağlamaktadır. Temel, kolon ve kiriş kesitlerinde ve donatı miktarlarında azalma sağlanmaktadır. Zenon Panelin sağlamış olduğu hafiflik sayesinde işçilikten, betondan ve demirden yapılan tasarrufun miktarı, yapının duvar alanına ve mimariye göre değişkenlik göstermektedir.
  Zenon Panelin yapıların ağırlığına nasıl etki ettiğine bir örnek vermek gerekirse STA4-CAD v13.1 programında bodrum + zemin + 4 normal kattan oluşan toplamda 6 katlı 600 m2 mesken kullanımlı bir binanın dış duvarları 19cm lik tuğla, iç duvarları 9cm lik tuğla olarak seçildiğinde binanın toplam ağırlığı 891 ton olarak hesaplanmıştır. Aynı binanın tüm duvarları Zenon Panel duvar seçildiğinde ise binanın toplam ağırlığının 730 ton olduğu görülmüştür. Zenon Panel ile tuğla duvar arasında ağırlık farkı 161 tondur.%22 lik bina yükünün azalması doğal olarak işçilikten, betondan ve demirden önemli ölçüde tasarruf sağlamaktadır.
  ataşlar ataşlar ataşlar ataşlar ataşlar ataşlar ataşlar
             
             
             
             
             
             
             
  ataşlar ataşlar ataşlar ataşlar ataşlar                  
  ataşlar ataşlar ataşlar ataşlar ataşlar ataşlar ataşlar ataşlar ataşlar ataşlar                  
  ataşlar
  ataşlar
  ataşlar
  ataşlar
  ataşlar ataşlar ataşlar ataşlar ataşlar ataşlar ataşlar ataşlar ataşlar ataşlar ataşlar ataşlar ataşlar ataşlar ataşlar ataşlar ataşlar ataşlar ataşlar ataşlar ataşlar ataşlar ataşlar ataşlar ataşlar ataşlar ataşlar ataşlar ataşlar